Rainbow Rowell

Rainbow Rowell to pisarka, jakiej nikomu przedstawiać nie trzeba. Amerykańska autorka ma na koncie dużo bestellerowych powieści, jakie rozeszły się w setkach tysiecy egzmeplarzy w większości krajach, zyskując sobie uznanie rzesz czytelniów. Pisarka ma na koncie sporo prestiżowych nagród, w tym na przykład Goodreads Choice Award: Literatura piękna a także Goodreads Choice Awards Best Young Adult Fiction, jak również liczne nominacje, w takim Goodreads Choice Awards Best Young Adult Fantasy & Science Fiction.

Rainbow Rowell

Autor zdjęcia: indrarado
W dorobku pisarskim Rainbow Rowell widnieją to urządzenie pozycje, w jaki sposób „Eleonora i Park“, „Kindred Spirits“, „Fangigrl“, „Lina Serc“, „Nie podddawaj się“. „Załącznik“. Ogromną popularność oraz uznanie, zarówno ze strony czytelników, jak międzynarodowej krytyki literackiej, zdoybyly sobie przede wszsytkim powieści „Fangirl“ a także bestellerowa „Linia Serc“. Amerykańska pisarka jest zgodnie uznawana za 1 z najwybitniejszych współczesnych przedstawicielek prozy młodzieżowej. Wszelkie jej bajki posiadają wyraźnie zaryzowany walor edukacyjno-pedagogiczny, jednak, w odróżnieniu od wielu innych autorów to nurtu w pismach branżowych, mieszkająca w Nebrasce pisarka umie pisać tak, aby przyciągnąć zaciekawienie młodych czytelników(świadczą na ten temat dobitnie tylko liczby: każda następna powieść autorsstwa Rowell to nakłady w ilosciach kilkuset egzemplarzy oraz przekładyna sporo języków). Autorka jest chwalona za przenikliwość, talent narracyjny a również zdolność do budowania wciągającej intrygi. Jej literaturę, choć formalnie zaliczane są do gatunku literatury młodzieżowej, znajdują czytelników również spośród dorosłej publiczności, co według recenzentów wynika po prostu z niepospolitego daru interesującego opowiadania historii, którym jest obdarzona pisarka.

Rainbow Rowell na świat przyszła Dwadzieścia cztery lutego 1973 roku w wydarzy Nerbaska. Już w wieku dwadzieścia cztery lat, już po ukończeniu studiów na wydziale dziennikarstwa na Uniwersytecie Nebraska, zaczęła swoją karierę dziennikarską w gazecie Omaha World-Herald”. Jej talent sprawił, iż w krótkim czasie przygotować stała się pierwszą w historii gazety panią, która miała felieton a także własną kolumnę. W 2013 roku wydała dwie swoje pierwsze powieści Fangirl i Eleanorę i Park. Pierwsza z podręczników została uznana przez „New York Times“ za najkorzystniejszą powieść młodzieżową r., natomiast Elononra a także Park uplasowała się w pierwszej dziesiątce najlepszych podręczników r. w prestiżowym rankingu Amazona. Amerykańska autorka jest znana z pokaźnej powściągliwości jesli chodzi o ujawnianie swego życia prywatnego i ze spokojnego, rodzinnego stylu życia. Mieszka w mieście Omaha w stanie Nebraska. Na codzień zajmuje się pisaniem następnych książek oraz wychowywaniem 2 synów.

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *