O książce uwikłani

O książce uwikłani

Autor zdjęcia: Kirrus

„Uwikłani na zawsze“ to kolejna część bestellowej serii, która zdobyła sobie uznanie wśród setek tys. czytelników w licznych krajach całego świata. Następna odsłona przygód pięknej Alayny a także niezwykle przystojnego Hudsona przynosi ze sobą nowatorską dawkę przygód, humoru a także perypetii miłosnych, za które fani kochają literaturę autorstwa Laurelin Paige. Teraz para niesfornych, egoistycznych kochanków zostanie postawiona przed kolejnymi ciężkimi decyzjami, które wystawią próbę tak oich wzajemne poczucie jak też sposób, w jaki wszystkie spośród nich postrzega swą swoją osobę.

Fabuła

Jak wiemy, w poprzednich częściach serii „Uwikłani’ Alayna a także Hudson pomału, z trudem oraz doświadczając sporej ilości bolesnych porażek uczyli się, tak jak to jest rezygnować z egoizmu a także myśleć o drugiej osobie. Od razu wydaje się, że ta para zapatrzonych w sobie sobków to osoby w pełni niezdolne do prawdziwej miłości, skupione jedynie na sobie oraz przyzwyczajone do instrumentalnego traktowania innych ludzi. Jednakże rodzące się pomiędzy nimi odczucie przeczy logice a również zmusza ich oboje do próby odkrycia w sobie nieznanych wcześniej rozmiarów swej osobowości, pokładów uczucia i empatii, jakich życia wcześniej nawet nie podejrzewali. Tom trzeci jest kontynuacją tych wątków. Nie mamy tutaj jakiejś fabularnej rewolucji, niemalże wszystko jest dobrze znane już z poprzednich wyposażenia cyklu, a pomimo to książkę czyta się bardzo przyjemnie a także z wrażeniem świeżości. Z pewnością w znacznym stopniu jest to rezultat niepospolitego talentu narracyjnego Autorki, ale nie tylko. Wydaje się, iż problemy poruszane w serii autorstwa Laurelin Paige są ciekawe niejako tylko w sobie, są uniwersalne ponieważ tyczą wszystkich nas(pomimo iż blichtrowa otoczka tej historii mogłaby sugerować coś innego). Można powiedzieć, że pod pewnymi względami uwikłani tom 3 jest kulimacją tych tendencji. Bohaterowie są musieli zmierzyć się nie jedynie z trudnościami, które uczucia nastręczają ich osobiste charaktery, ale też z licznymi ciemnymi sekretami ich dalszej i bliższej przyszłości. Jak przykładowo teraz oboje wyjdą z tej próby? Czy też zaskakujące, niezwykle ciężkie poczucie wiążące tę parę przetrwa, czy może oboje wrócą do dawniejszego stylu życia, polegającego na beztroskim pięlęgnowaniu swojego sobkowstwa jak również egoizmu?

Podsumowanie

Zdaniem sporej ilości osób, jakie miały okazję przeczytać tę podręczniki, trzeci tom cyklu „Uwikłani“ jest najkorzystniejszą pozycją całej serii. Oczywiście, takich rozstrzygnięcia są zawsze w jakiejś mierze arbitralne a także można się z nimi spierać, jednakże bez wątpienia mamy styczność z książką rzeczywiście udaną, wciągającą i w jak nie ustępującą poprzednim częściom tejże bestellerowej serii.

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *